Bezpečnostné aspekty detských kočíkov a autosedačiek 

Bezpečnostné aspekty detských kočíkov a autosedačiek 

Detské kočíky sa vyrábajú v rôznych typoch, dizajnoch a farbách, a preto si výber vyžaduje čas i správne informácie. Okrem detského kočíka je v dnešnej dobe nevyhnutnosťou aj detské autosedačky, ktorá je pohodlná, bezpečná a jednoduchá na používanie. 

Zaujíma vás, čo je dôležité z hľadiska bezpečnosti pri výbere detských kočíkov či autosedačiek? V tom prípade čítajte ďalej. 

Detské kočíky: čo všetko zvážiť pri kúpe? 

Detská postieľka je miesto, kde dieťa spí a oddychuje najčastejšie. Hneď potom nasleduje detský kočík. Pri jeho kúpe vezmite do úvahy svoje potreby i preferencie rodiny. Možno sa vám zíde kočík s nadstavcom pre staršie dieťa či veľký úložný priestor. Opomenúť by ste nemali ani príslušenstvo, ako napríklad slnečnú clonu. 

Z hľadiska bezpečnosti je pre novorodenca a deti približne do 6 mesiacov potrebná hlboká vanička. Kočík si neskôr môžete upraviť na športovú verziu. Samozrejme, nevyhnutnosťou sú praktické brzdy, celková stabilita kočíka a bezpečnostné 5-bodové popruhy. Ak siahnete po detskom kočíku v trojkombinácii, máte hneď k dispozícii aj športovú verziu a autosedačku pre najmenších. 

Detská autosedačka z hľadiska bezpečnosti 

Nevyhnutnou súčasťou detskej výbavy je detská autosedačka, ktorá v kombinácii s bezpečnou jazdou chráni vašu ratolesť. Pri jej kúpe stavte na kvalitu a vezmite do úvahy bezpečnostné parametre. Čo je kľúčové? 

V prvom rade si vyberajte z detských autosedačiek, ktoré sú primerané veku dieťaťa, jeho hmotnosti a výške. Autosedačku kupujte u overených predajcov, ktorí poskytujú odborné poradenstvo. Okrem základného európskeho certifikátu by mala mať kvalitná autosedačka aj iné testy kvality. 

Skôr, ako konkrétnu autosedačku kúpite, vyskúšajte ju. Zhodnoťte, či vášmu dieťaťu dostatočne sedí. Nezabúdajte, že s pribúdajúcim vekom je potrebné autosedačky meniť. 

Z hľadiska bezpečnosti je potrebné autosedačku správne upevniť, a teda vždy postupujte podľa pokynov výrobcu. Myslite na to, že najbezpečnejšie je, keď je autosedačka umiestnená v protismere jazdy. Po podsedáku siahnite až vtedy, keď má dieťa nad 150 cm.