Ako využiť online kurzy, keď sa nedá cestovať

Ako využiť online kurzy, keď sa nedá cestovať

V dnešnej dobe má samoštúdium obrovský význam. Nachádzame sa v situácii, ktorá nie je jednoduchá. Avšak, vďaka nej máte množstvo času na rozvíjanie vašich vedomostí a zručností. Objavovanie seba samého slúži tiež ako prevencia voči úzkostiam vyvolaným pandémiou.

Ako byť dlhodobo šťastný? Ústredným bodom mnohých psychologických výskumov je osobný rast. Vo všeobecnosti to znamená, že vystúpite zo svojej komfortnej zóny. A tak si namiesto reality show pozriete náučnú prednášku alebo si prečítate niečo inšpiratívne z blogu Masterkurz.

Naučíte sa množstvo užitočných informácií a správne využijete čas. Vďaka tomu pocítite šťastie a spokojnosť so svojím životom.

Dnes sa nachádzame v situácii, kedy sa musíme spoločensky dištancovať. Najlepšou voľbou na rozvoj sú tak online kurzy.

Čo zahŕňajú online kurzy?

Registrácia na online kurzy je v mnohých prípadoch bezplatná. Ak chcete získať certifikát potvrdzujúci absolvovanie kurzu, budete si musieť zaplatiť. Avšak, každá organizácia je iná. Z tohto dôvodu sa odporúča, aby ste sa vopred dostatočne informovali.

Online kurzy sú rôznej dĺžky. Niektoré prebiehajú len niekoľko hodín, iné zas každý týždeň. Existujú aj kurzy, ktoré sa odohrávajú počas viacerých mesiacov. Zvyčajne to býva maximálne polroka.

Čo sa týka náplne online kurzov, najčastejšie sa stretnete s video nahrávkami. Napríklad kurz Excelu vám ukáže vo videách, ako používať tento dôležitý tabuľkový procesor.

Čo by ste mali od kurzu očakávať?

Mnohé spoločnosti, ktoré organizujú kurzy, majú na svojich stránkach recenzie zákazníkov. V nich si viete overiť spokojnosť iných ľudí s daným kurzom. Tak sa presvedčíte o jeho kvalite.

Najlepšou radou je, aby ste to vyskúšali sami, a tak zistíte či sa vám kurz páči. Samozrejme, nemusíte ostať len pri jednom. Ak to pre vás nebude zaujímavé, vyskúšate iný kurz.

Pokiaľ máte túžbu dosiahnuť profesionálny rozvoj, mali by ste sa uistiť, či daná spoločnosť ponúka certifikát o absolvovaní. Taktiež sa vopred informujte, ktorí zamestnávatelia ho uznávajú.

V každom prípade, v zamestnaní budú certifikát o absolvovaní kurzu brať ako veľkú výhodu. O tom, do akej miery majú zamestnávatelia vďaka online kurzom benefity, vám povedia aj recenzie zákazníkov.

Zvoľte si správnu úroveň kurzu

Jeden zo základných krokov je výber vhodnej úrovne. Vo všeobecnosti platí, že správny stupeň náročnosti by mal byť za hranicou vašej komfortnej zóny.

Tento stupeň musí byť dostatočne zaujímavý a pútavý. Dôležité je, aby zamestnal vašu myseľ. Nemali by ste to však zbytočne preháňať a vyberať si príliš vysoké úrovne. Mohlo by to viesť k frustrácii a úzkostiam.

Vďaka správnemu stupňu náročnosti dosiahnete tzv. stav toku. Znamená to, že stratíte pojem o čase. Vďaka tomu si obohatíte myseľ a budete pociťovať šťastie. Dokonca, oveľa viac si precvičíte koncentráciu, ako pri pozeraní reality show a nič nerobení.

Ako zostať motivovaný?

Často sa stáva, že nadšenie po pár hodinách kurzu opadne. Pokiaľ ste do toho už raz išli, nevzdávajte sa. Pripravte si rozvrh, podľa ktorého sa budete riadiť a správajte sa voči tomu zodpovedne až do konca. Učenie by malo patriť medzi vaše každodenné návyky.

Môžete sa tiež spojiť s ľuďmi, ktorí robia ten istý kurz. Ak sa vás nazbiera viac, vytvoríte si skupinu, kde sa budete navzájom podporovať. Okrem iného, budete mať možnosť vysvetliť si medzi sebou učivo, ktoré je pre vás náročné.

Čo robiť po absolvovaní kurzu?

Pre niekoho to je iba začiatok a online kurzy sa stanú každodennou súčasťou jeho života. Vďaka nim naštartujete svoju myseľ, sebadôveru a motiváciu napredovať. Naučíte sa množstvo užitočných informácií a vďaka tomu premeníte tento čas na objavovanie seba samého.